Proiectului ,, Educație în armonia cu natura, la școală” în ,,Clasa de afară.”

 

Astăzi, 3 decembrie 2025, am dat startul atelierelor cu elevii, din cadrul Proiectului ,, Educație în armonia cu natura, la școală” în ,,Clasa de afară.” ❤️
🍀Proiect realizat cu fonduri nerambursabile
#dinsufletpentrusuflet #copilariela♾ Literatura și muzica – instrumente valoroase pentru dezvoltarea empatiei🥰 și a înțelegerii emoțiilor.
Elevii de clasa a V-a au reușit să identifice trăirile personajelor și să le raporteze la propriile experiențe, iar elevii de clasa a VIII-a și-au exersat rolul de mentori, facilitând un dialog deschis, constructiv și formativ.
Formatori:
Prof. Cristina Vîrghileanu
Prof Angelica Ianculescu

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *