Ziua europeană de luptă împotriva traficului de persoane a fost marcată și de elevii clasei a VIII-a B de la Scoala Gimnazială “H. M. Berthelot “, coordonatati de doamna dirigintă DRACINSCHI NICOLETA . Aceștia au desfășurat activitatea extrașcolara “ÎMPREUNĂ ÎMPOTRIVA TRAFICULUI DE PERSOANE!”, exprimând mesaje de conștientizare asupra pericolului pe care îl reprezintă traficul de persoane. Elevii au ales sa poarte toată săptămâna tricourile “pictate” de ei pentru a transmite mesajele tuturor adolescenților.





Add Comment