Astazi, 26 septembrie, elevii scolii “H. M. Berthelot” au prins aripi pentru o viata…de poliglot! 

Am sarbatorit “”, prilej minunat ca elevii sa constientizeze, inca o data, importanta invatarii a cat mai multe limbi straine! 
Ne-am jucat creativ, am spus “Hello, Bon jour, Buenos Dias” in pasi de dans si voie-buna, ne-am imbogatit cultura generala, ne-am unit in diversitate! 

Profesori coordonatori:
Director prof. Ianculescu Angelica Director adj. Prof. Carol Mirela
Prof. Caminschi Alice
Prof. Ion Sabina
Prof. Teodorescu Irina
Prof. Oprea Irina
Prof. Grigore Florina



Add Comment